Domácí Toffifee - recept na pralinky

| Recepty
Domácí Toffifee

Mezi oblíbené bonboniéry patří určitě i Toffifee, které se vždy rozplývá na jazyku. Pokud máte raději vlastní výrobu, tak si je můžete připravit doma. Tak jako na Rafaelo, tak i na Toffifee existuje jednoduchý recept, podle kterého je můžete vyrobit. Tyto karamelové bonbony s oříškem si určitě oblíbíte a bude připravovat stále dokola.

Pokud tedy ujíždíte na této mlsce, domácí Tofifé si zajisté zamilujete. Následující recept se řadí mezi ty snadnější, který zvládne naprosto každý. Taktéž nepotřebujete ani moc surovin a ani moc času.

Ingredience:
  • 1 Salko (kondenzované mléko v plechovce)
  • 60 g kvalitní čokolády
  • 2 lžíce másla
  • lískové oříšky
  • košíčky
Postup:
  1. Nejprve vložíme uzavřené Salko do vody (plechovka by měla být ponořená ve vodě) a vaříme na mírném ohni necelé 2 hodiny. Během tohoto procesu Salko zkaramelizuje. Pokud si koupíme již karamelizované Salko, tento krok vynecháme, protože je to hezky hotové.
  2. Do košíčků, formiček na pralinky, plastového plata od Toffifee nebo jiné bonboniéry nalijeme trošku zkaramelizovaného Salka podle velikosti, vmáčkneme oříšek a dáme na chvíli ztuhnout do lednice. (Pokud by bylo Salko příliš řídké, tak jej nalijeme jen do 1/3 košíčku a dáme do ledničky ztuhnout. Poté přidáme oříšek a zalijeme karamelem do zbytku košíčku a opět necháme v lednici ztuhnout. To proto, aby oříšek moc neklesl dospod, u malých košíčků nebo formiček toto ale není nutné řešit).
  3. Roztopíme nalámané čokoládové kousky s máslem a zdobičkou nebo lžičkou na vršek Toffifee uděláme slzičku či kapku. Pokud je poleva řídká, tak se zvětší do požadovaného tvaru. Následně dáme pralinky do chladna, aby pořádně ztuhly.

Tyto bonbóny neboli pralinky se mohou ještě obohatit tím, že se nejprve do každého košíčku nebo formičky nalije troška rozpuštěné čokolády, která se nechá ztuhnout. Následně se již pokračuje karamelem s oříškem a čokoládovou ozdobou.

Mnoho z vás může namítnout, že pravé Toffifee vypadá a chutná jinak. Tato varianta je velmi podobná, avšak ne stejná, to se musí přiznat. Jedná se však o lahodné pralinky, které zaujmou každého, kdo je ochutná.

Ohodnoťte recept!

Vaše komentáře


Na karamelove kosicky mam lepsi recept...
M, 30. listopadu 2018

Dobrý den, paní M, mhu poprosit o recept na ty vaše košíčky, předem děkuji ;-)
Žolík, 10. ledna 2019

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: