Skvělé čokoládové kuličky

| Recepty | Kuličky
čokoládové kuličky

K Vánocům patří rovněž oblíbené kuličky v mnoha variantách. Mezi vyhledávané recepty rozhodně patří čokoládové kuličky, které jsou velmi lahodné. Toto nepečené cukroví zvládne udělat každý, protože postup se řadí k těm snadnějším. Výhodou je, že je můžete udělat podle sebe a připravit je s kokosem, mandlemi, ořechy, piškoty atd. Podívejte se na vyzkoušený recept, díky kterému se vám kuličky povedou.

Ingredience:
 • 200 g čokolády na vaření nebo jiné dobré čokolády
 • 50 g mandlových lupínků, kokosu nebo piškotů
 • 50 ml smetany na vaření
 • 30 g krupicového cukru
 • 50 g másla
 • Na obalení:
 • strouhaný kokos, zdobení, strouhané oříšky, kakao atd.
Postup:
 1. Pokud do kuliček použijeme mandle, tak je lehce opražíme na pánvi bez jakéhokoli tuku, pánev by měla být nepřilnavá. Potom k mandlím přidáme cukr a za občasného míchání z hmoty vytvoříme karamel. Pokud použijeme kokos nebo piškoty, tento krok přeskočíme.
 2. Ve vodní lázni roztopíme nalámanou čokoládu zalitou smetanou. Nezapomínáme pořád míchat. Až se čokoláda roztopí, přidáme k ní máslo a počkáme, dokud se nerozpustí. Pak ze sporáku odstavíme.
 3. Do této rozpuštěné hmoty přimícháme buď zkaramelizované mandlové lupínky, nebo strouhaný kokos smíchaný s cukrem nebo drcené piškoty s cukrem.
 4. Celé těsto pořádně promícháme. Nelekejte se, že je řídké, protože ztuhne, když ho umístíme na chvíli do lednice, aby téměř ztuhlo.
 5. Poté vyndáme mísu z lednice a kávovou lžičkou vždy nabereme trošku čokoládové hmoty a vytvarujeme kuličku. Pokud by byla hmota moc řídká, opět ji necháme chvilku v ledničce ztuhnout. Kuličky musí jít dobře vytvarovat.
 6. Každou kuličku obalíme v tom, co máme rádi. Může to být strouhaný kokos, čokoládová zdobení, kakao (Granko nebo hořké) či strouhané oříšky. Část kuliček může být obalená zdobením, část kokosem a část oříšky. Následně čokoládové kuličky vložíme do košíčků a necháme je ztuhnout.

Čokoládové kuličky chutnají jako lepší čokoláda s náplní nebo pralinky, proto mizí mezi prvními. Díky tomu, že se může použít libovolná čokoláda (hořká, mléčná, bílá, oříšková, pomerančová), tak každý připraví podle tohoto receptu zcela unikátní kuličky.

✅ Vyzkoušejte neobvyklé a lahodné kaštanové koule. Recept na ně najdete zde.

Dále vás potěší, že budou různě pestré díky tomu, čím je obalíte. Vypadají a hlavně chutnají výborně v kokosovém, oříškovém nebo kakaovém obalení. V neposlední řadě se nesmí zapomenout na cukrová barevná zdobení, která je krásně ozdobí. Pokud chcete netradiční cukroví, tak tyto nepečené kuličky jsou určitě dobrou volbou.

Ohodnoťte recept!

Vaše komentáře


jsou naprosto skvělé
monika, 13. prosince 2016

Zdravim, potrebovala bych poradit. Kulicky jsem uvarila, vsechno ok, ale na konci mi z toho vystoupil tuk a ja nevim co s tim. Muzete mi poradit jak to jde spravit? Diky
K2, 15. prosince 2016

Ani po promíchání to nebylo lepší?
Vrny, 15. prosince 2016

Recept super ,dělala jsem z čokolády na vaření a ještě skusim jinou čokoládu.Je to strašně jednoduchý recept vřele doporučuji.
Katka, 18. prosince 2016

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: