Mandlové hříbečky - vánoční recept

| Recepty | Marcipán
mandlové hříbečky

Chcete-li si připravit výborné a roztomilé cukroví, tak si ukuchtěte mandlové hříbečky v nepečené variantě. Jsou velmi jednoduché a díky tomu, že obsahují převážně mandle a cukr, jsou to rovnou hříbky s marcipánem. Pokud už vás nudí klasické recepty na kuličky, je čas na změnu.

Vánoční cukroví vypadá skvostně a každému, kdo jej ochutná, budou zaručeně chutnat. Příprava je jednoduchá a můžete je udělat i těsně před Vánocemi. Tak se do nich pusťte.


Ingredience:
 • 200 g mandlí
 • 200 g cukru moučky
 • 2 - 3 lžíce javorového sirupu nebo medu, případně 1 bílek
 • 1 lžíce hořkého kakaa
Postup:
 1. Nejprve spaříme mandle horkou vodu a necháme je chvíli odpočinout. Poté vodu vylijeme, mandle oloupeme a osušíme.
 2. Mandle ve strojku na ořechy nameleme na velmi jemno. Rovnou mleté mandle se použít zpravidla nedají, protože by nešlo dobře zpracovat těsto, jsou totiž příliš suché.
 3. Nastrouhané mandle smícháme s cukrem a postupně přidáváme javorový sirup nebo med. Záleží na tom, jestli je chceme mít s javorovým sirupem, medem nebo bílkem.
 4. Těsto musíme dlouho a pořádně propracovat, aby drželo. Podle situace můžeme přidat navíc sirup nebo med. Mělo by být trošičku lepkavé.
 5. Jednu třetinu těsta obarvíme kakaem. Přidáme do těsta kakao a opět pořádně propracujeme.
 6. Následně ze světlého těsta vytvarujeme nožičky. Uděláme menší váleček, který dotvarujeme na nožičku.
 7. Z tmavého těsta připravíme klobouky. Vytvoříme kuličku, kterou také vytvarujeme v klobouček.
 8. Následně na nožičku umístíme klobouk a lehce přitlačíme, vytvoříme tak hříbeček. Těsto je celkem lepivé, proto není nutné tyto dvě části něčím spojovat.
 9. Marcipánové hříbky pak umístíme do chladna a necháme alespoň jeden den zaschnout.

Udělat mandlové hříbečky je velmi snadné a rychlé. Do práce můžete zapojit i děti, ale je nutné je hlídat, aby všechny hříbky nesnědly, protože jsou opravdu slaďoučké.

Další varianta je, že můžete udělat hříbky z ořechů a mandlí a to tak, že mletých mandlí použijete jen 100 gramů a ořechů také 100 gramů. Záleží jen na vás, jak budete chtít, aby hříbečky chutnaly. Recept je v obou případech jednoduchý.

Vánoční hříbečky jsou velmi lahodné, proto je lepší rovnou udělat dvojitou dávku, záleží na tom, jak moc jste doma mlsní. Z jedné dávky jich můžete udělat 30 - 40. Ozdobte hříbky krásně stojan nebo tác s cukrovím.

Ohodnoťte recept!

Vaše komentáře


Skvely
Kiki, 4. prosince 2017

Dnes jsem dělala a těsto je tedy strašně sladké ..
Veronica, 13. prosince 2017

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: