Kokosový kmen - recept na super mlsku

| Recepty
kokosový kmen

Také si rádi pochutnáváte na kokosovém kmenu, který se prodává na poutích, trzích a někdy i v obchodech? Připravte si ho doma! Na jeho přípravě není vůbec nic složitého a navíc ho připravíte za okamžik. Kokosový kmen může být různě barevný, obarvíte jej nejen různými barvivy, ale i pouze kakaem. To však záleží pouze na vás.

Kokosový kmen může být dlouhý, tak jak ho znáte nebo si jej můžete nakrájet na menší kousky, které se mohou sníst na jedno sousto. Hodí se nejen klasicky na mlsání, ale i jako vánoční cukroví. Recept je velice snadný, tak si ho připravte třeba na poslední chvíli.

Ingredience:
 • 1 Salko (slazené mléko v plechovce)
 • 100 g sušeného mléka
 • 250 g strouhaného kokosu
 • lžíce kakaa holandského typu
 • lžička rumu
 • potravinářské barvivo, Matcha tea atd.
 • strouhaný kokos na obalení
Postup:
 1. Salko (předem ho nevaříme) smícháme se sušeným mlékem a kokosem. Pokud bude těsto příliš lepkavé, přidáme ještě strouhaný kokos.
 2. Poté si tuto směs rozdělíme na několik dílů podle toho, kolik budeme chtít mít barevných variant. Oblíbený je dvoubarevný nebo tříbarevný kmen.
 3. První díl zůstane bílý a nic už do něj nepřidáváme.
 4. Druhý díl obarvíme kakaem. Do hmoty přidáme lžíci kakaa, lžičku rumu a pořádně propracujeme.
 5. Třetí díl obarvíme další barvou. Do hmoty přidáme špetku potravinářského barviva či lžičku prášku čaje Matcha a opět zapracujeme.
 6. Z každého dílu vyválíme dva až tři válečky (záleží na tom, jak moc budou silné) a válečky dvou nebo tří barev zapleteme a opět vyválíme. Pokud by se kmen při válení lepil k podložce, posypeme ji kokosem.
 7. Ostrým nožem naporcujeme dlouhý kokosový kmen na menší části. Každý suk obalíme ve strouhaném kokosu a necháme ztuhnout v lednici.

Poté necháme kokosové kmeny uskladněné v chladnu, kde vydrží docela dlouho. Jako vhodné místo může být lednice nebo v zimě balkon.

Kolik barev zvolit?

Záleží pouze na vás, kolik různých barev bude mít kokosový kmen. Oblíbený je dvoubarevný, na nějž potřebujete k obarvení pouze kakao nebo jinou barvu nebo tříbarevný. U tříbarevného kmenu se hodí kakao a další barva, což může být jakékoliv potravinářské barvivo (to seženete v drogerii nebo ve větším supermarketu), nebo extrakt z červené řepy nebo Matcha tea (seženete v obchodech s čaji nebo se zdravou výživou). Možností je mnoho, proto si stačí pouze vybrat.

Ohodnoťte recept!

Vaše komentáře


Napište, co si o tom myslíte


Jméno: