Lahodné a netradiční kaštanové kuličky

| Recepty | Kuličky
kaštanové kuličky foto

Pokud chcete letošní Vánoce něčím zpestřit, vyzkoušejte kaštanové kuličky. Připravují se z jedlých kaštanů (resp. kaštanového pyré) a jsou naprosto vynikající. Recept je velmi snadný a mohou se připravit pár dní před svátky. Tak se pusťte do přípravy.

Ingredience:
 • 100 g dětských piškotů
 • 250 g kaštanového pyré
 • 50 g moučkového cukru
 • vanilkový cukr
 • 60 g másla
 • trošku rumu
 • strouhaný kokos nebo čokoládová poleva
Postup:
 1. Pokud použijeme mražené kaštanové pyré, tak ho necháme při pokojové teplotě rozmrazit. V případě, že máme chlazené pyré, tento krok přeskočíme. Taktéž si můžeme vyrobit vlastní pyré, jak je uvedeno níže.
 2. Piškoty nastrouháme nebo rozdrtíme a smícháme s cukrem, poté přimícháme i pyré, máslo a trošku rumu.
 3. Vypracujeme těsto, které pak na hodinu dáme ztuhnout do lednice.
 4. Nato vytvarujeme z těsta malé kuličky nebo větší koule, které obalíme ve strouhaném kokosu nebo je ozdobíme čokoládovou polevou. Záleží na tom, jak je máte rádi nebo jak je chcete odlišit od jiných kuliček.
 5. Hotové kaštanové kuličky umístíme do košíčků a skladujeme v chladu.

Kde koupit kaštanové pyré?

Kaštanové pyré se dá koupit v obchodech se zdravou výživou a Makru, někdy se prodává i v Tescu, Lídlu atd. Prodává se jak chlazené v plechovce nebo ve sklenici jako Nutella, tak i mražené. V obou případech kromě kaštanů obsahuje i cukr a další látky. Samotná směs je sama o sobě celkem sladká a je ji možné použít jako pomazánku, na lívance či dezerty.

Připravte si pyré z kaštanů

Pyré z kaštanů si můžete vyrobit i doma a potřebujete na to pouze jedlé kaštany, které můžete na podzim nasbírat nebo koupit. Kaštany nařízněte na kulaté straně (stačí je tam naříznout do X) a následně je uvařit v mléce za občasného míchání asi půl hodiny. Během vaření by kaštany neměly být úplně ponořené. Až budou uvařené, tak je ještě horké oloupejte. Až budou studenější, tak je nastrouhejte nebo rozmixujte.

Jelikož nejsou sladké, tak ještě do receptu přidejte asi 40 g cukru a lžičku rumu navíc. Následně pokračujte dle receptu a vytvořte těsto na kuličky. Přidejte k nim cukr, mleté piškoty, máslo a rum.

Toto nepečené vánoční cukroví ocení hlavně ti, co rádi vyzkouší něco originálního nebo jen mají rádi kaštany.

Ohodnoťte recept!

Vaše komentáře


Napište, co si o tom myslíte


Jméno: