Recept na nepečené ořechové kuličky

| Recepty | Kuličky
ořechové kuličky

Mezi velmi rychlé a na jazyku rozplývající se nepečené cukroví se řadí ořechové kuličky. Připravíte je opravdu za chvíli a navíc budou chutnat zaručeně všem. Lahodné oříškové koule by určitě měly nalézt své místo na vánočním stole. Recept na jejich přípravu je nenáročný, tak ho také zkuste.

Ingredience:
Postup:
  1. Ořechy pomeleme na mlýnku na strouhanku nebo v mixéru najemno.
  2. Poté utřeme máslo s cukrem a k tomu přidáme i mleté ořechy, lžíci rumu a případně také kakao. Pořádně zpracujeme v pevné těsto a podle potřeby přidáme navíc rum.
  3. Pokud by bylo těsto moc měkké, dáme ho na chvíli ztuhnout do lednice nebo přidáme ještě trošku mletých ořechů na zahuštění a opět zpracujeme.
  4. Z těsta vytvoříme kuličky, které obalíme v mletých ořeších, kakau nebo kokosu a uložíme do košíčků. Můžeme také do nich vložit ořech, mandli, višeň nebo cokoli dle chuti.
  5. Následně ořechové kuličky vložíme do lednice, aby tam hezky ztuhly.
  6. Uchováme je při studenějších teplotách.

Pokud nechcete připravovat kuličky s rumem, nahraďte ho medem nebo ovocnou šťávou. Koule si v takovém případě mohou vzít i děti nebo řidiči.

Tato dávka vystačí na 20 - 25 kuliček podle toho, jak budou velké. Z tohoto důvodu raději udělejte rovnou větší dávku.

Ohodnoťte recept!

Vaše komentáře


Tato kulička není vhodná pro děti co jim mám vařit
Tereza, 11. prosince 2020

Dělala ořchové kulicky podle receptu co jsem tu našla výborně a rychle úplně se rozplivaji na jazyku. Není tam akorad od koho jsou jsou výborné děkuji.
Jarka, 21. prosince 2020

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: