Karamelové kuličky ze Salka

| Recepty | Kuličky
karamelové koule

Také máte rádi karamel a chcete si na něm pochutnat i o Vánocích? Tak to si připravte karamelové kuličky. Jedná se o velmi jednoduché nepečené cukroví, které vás překvapí svou jemnou a sladkou chutí. Podle níže uvedeného receptu je zvládne úplně každý. Navíc díky rychlé přípravě si jej můžete ukuchtit i den před svátky.

Ingredience:
 • 1 Salko (slazené mléko v plechovce)
 • 150 g másla
 • 80 - 100 g strouhaného kokosu
 • 80 g drcených piškotů
 • mandle
 • kokos na obalení
Postup:
 1. Salko dáme zavřené vařit asi na 2 až 2,5 hodiny, během této doby zkaramelizuje. Vaříme ho při mírné teplotě.
 2. Následně necháme uvařené Salko vychladnout, pak jej otevřeme a jeho obsah vyšleháme s měkčím máslem.
 3. Ke směsi přimícháme strouhaný kokos a drcené piškoty, hmotu pořádně promícháme. Podle potřeby přidáme strouhaný kokos, ale nesmíme to s ním přehánět.
 4. Poté necháme směs v mrazáku ztuhnout na dvě až tři hodiny.
 5. Mezitím si připravíme mandle, které blanšírujeme. Zalijeme je vroucí vodou a po jejím téměř vystydnutí je oloupeme.
 6. Lžičkou z těsta vykrajujeme malé kousky, z kterých vytvarujeme kuličky. Dovnitř můžeme dát mandli nebo cokoli podle výběru a nakonec každou kuličku obalíme v kokosu.
 7. Karamelové kuličky dáme ztuhnout do lednice a uchováváme v chladnu, aby se neroztopily.

Vzhledem k tomu, že se jedná o velice sladké cukroví, tak je lepší připravit spíše menší kuličky než koule. I když je to spíše na preferencích každého, jak si tuto specialitku připraví.

V obchodech se prodává i karamelové Salko, tudíž by se dalo použít také toto a překročit krok s vařením. Z karamelového Salka by příprava byla mnohem rychlejší a snadnější. Záleží však pouze na vás, které si vyberete.

Ohodnoťte recept!

Vaše komentáře


Jsou to moc dobré a celkem dost sladké kuličky.
Veronika, 14. prosince 2016

Tyto kuličky jsou dobré, ale hrozně sladké. Já jsem je dělala teď, dala jsem celé karamelové salko, kousek másla, vyšlehala, přidala mleté mandle,dvě hrsti mletých piškotů a přiměřeně kokosu. Až hmota v lednici trochu zatuhne, budu dělat kuličky a myslím, že to půjde, tím, že jsem to tam všechno pomlela a dohustila kokosem.Takže recept jsem si upravila. Je třeba kuličky dělat malé, je to opravdová kalorická bomba :-D
Petra, 16. prosince 2016

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: