Karamelové kuličky ze Salka

| Recepty | Kuličky
karamelové koule

Také máte rádi karamel a chcete si na něm pochutnat i o Vánocích? Tak to si připravte karamelové kuličky. Jedná se o velmi jednoduché nepečené cukroví, které vás překvapí svou jemnou a sladkou chutí. Podle níže uvedeného receptu je zvládne úplně každý. Navíc díky rychlé přípravě si jej můžete ukuchtit i den před svátky.


Ingredience:
  • 1 Salko (slazené mléko v plechovce)
  • 150 g másla
  • mandle
  • kokos na obalení
Postup:
  1. Salko dáme zavřené vařit asi na 2 až 2,5 hodiny, během této doby zkaramelizuje. Vaříme ho při mírné teplotě.
  2. Následně necháme uvařené Salko vychladnout, pak jej otevřeme a jeho obsah smícháme s měkčím máslem. Nejlepší je obě tyto suroviny vyšlehat.
  3. Poté necháme směs v lednici chvíli ztuhnout (tak na dvě až tři hodiny).
  4. Mezitím si připravíme mandle, které blanšírujeme. Zalijeme je vroucí vodou a po jejím téměř vystydnutí je oloupeme.
  5. Lžičkou z těsta vykrajujeme malé kousky, z kterých vytvarujeme kuličky. Dovnitř můžeme dát mandli nebo cokoli podle výběru a nakonec každou kuličku obalíme v kokosu.
  6. Karamelové kuličky dáme ztuhnout do lednice a uchováváme v chladnu, aby se neroztopily.

Vzhledem k tomu, že se jedná o velice sladké cukroví, tak je lepší připravit spíše menší kuličky než koule. I když je to spíše na preferencích každého, jak si tuto specialitku připraví.

V obchodech se prodává i karamelové Salko, tudíž by se dalo použít také toto a překročit krok s vařením. Z karamelového Salka by příprava byla mnohem rychlejší a snadnější. Záleží však pouze na vás, které si vyberete.

Ohodnoťte recept!

Vaše komentáře


Jak z toho můžete udělat kuličky? Vždyť se to patle a není to možné jen ze salka a másla :-O
Veronika, 14. prosinec 2016

Tyto kuličky jsou dobré, ale hrozně sladké. Já jsem je dělala teď, dala jsem celé karamelové salko, kousek másla, vyšlehala, přidala mleté mandle,dvě hrsti mletých piškotů a přiměřeně kokosu. Až hmota v lednici trochu zatuhne, budu dělat kuličky a myslím, že to půjde, tím, že jsem to tam všechno pomlela a dohustila kokosem.Takže recept jsem si upravila, aby se to tak nelepilo. Je třeba kuličky dělat malé, je to opravdová kalorická bomba :-D
Petra, 16. prosinec 2016

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: