Vánoční piškotový salám - recept

| Recepty
piškotový vánoční salám recept

Hledáte recept na cukroví, které nejenže připravíte za chvilku, ale také se vypadá velmi zajímavě? Zkuste si připravit výborný vánoční salám, který je známý také jako piškotový, rumový, čokoládový nebo jen prostě jako nepečený salám.

Ingredience:
 • 300 g piškotů
 • 250 g změklého másla
 • 1 tuba Pikniku (75 g)
 • 90 g moučkového cukru
 • 2 lžíce rumu Tuzemák
 • 2 lžíce kakaa (není nutné)
 • 40 g rozinek + rum
 • strouhaný kokos na obalení
Postup:
 1. Nejprve namočíme rozinky do rumu. Rumu k nim dáme pouze tolik, aby je to tak akorát zakrylo. Pokud ho bude více, bude nutné jej upít (do těsto ho tolik nebude potřeba).
 2. Mezitím ostrým nožem piškoty rozčtvrtíme nebo přepůlíme. Záleží na tom, jak se nám bude chtít.
 3. Poté máslo ušleháme se Salkem (Piknikem), cukrem, rumem a případně kakaem do hladké pěny.
 4. Dále k této hmotě přimícháme rozinky i s rumem a také piškoty.
 5. Těsto s piškoty nejprve promícháme vařečkou a poté ho pořádně rukama a silou propracujeme. I když se vám bude ze začátku zdát, že je piškotů velice mnoho, tak se s těstem po chvíli spojí. Některé piškoty se při práci zničí, to ale nevadí.
 6. Nato těsto rozdělíme na tři nebo čtyři bochánky, se kterými budeme dále pracovat.
 7. Na vál nasypeme strouhaný kokos a přímo na něm z bochánku vytvoříme váleček. Opět při jeho válení musíme vynaložit hodně síly, ať se vytvaruje pěkný salám s kokosovým okrajem. Pořádně ho ve strouhaném kokosu obalíme.
 8. Každý váleček zabalíme do alobalu nebo potravinové fólie, pak jej vložíme zabalený do lednice, aby tam ztuhl. Měl by být v chladu nejméně den.
 9. Ostrým nožem vánoční salám nakrájíme na plátky. Ztuhnutý piškotový salám se velmi dobře krájí a nedrolí se.

Tento nepečený salám opravdu připomíná salám, který je ovšem velmi sladký a na Vánoce jako cukroví ideální. Místo Pikniku můžete použít i Pikao nebo karamelové Salko. Ve všech případech bude toto cukroví chutnat a vypadat velmi dobře.

Ohodnoťte recept!

Vaše komentáře


Je to super,ze lide sem davaji recepty.Velice vsem dekuji.Starsi lide jsou za to vdecni,to vite uz i zapominaji jako ja.Preji vsem pohodove peceni a lasku k tomu.
Jarmilka, 4. prosince 2016

Napište, co si o tom myslíte


Jméno: